Мене веpне від таких «несолодких ласощів»

Ось уже чотири роки моя сусідка Наталя, та за сумісництвом подруга, працює продавчинею солодощів у маленькому магазині, недалеко від дому, у нас на житловому масиві. Спочатку робота їй здавалася цікавою та неважкою. Вона любить відчувати себе потрібною, любить спілкування. Але поступово юрби покупців, у кожного з яких свої таргани та капризи в голові, почали подругу дуже дратувати. Так, є й хороші люди, але їй здається, що поганих, озлоблених хамів, які вважають її своєю прислугою лише тому, що платять якісь гроші, набагато більше.


Спочатку Наталя намагалася бачити в роботі тільки хороше, акцентуватися на позитиві і не запам’ятовувати грубості та хамство решти покупців. Я її всіляко підтримувала, ми дуже часто обговорювали різні випадки, навість сміялися. Але це допомагало недовго. Спочатку вона щовечора скаржилася мені, а зрештою почала робити дрібні гидоти тим покупцям, які нібито погано ставилися до неї. Запам’ятала вона їх легко, тому що багато хто приходив майже кожен день і в неї чомусь складалося таке враження, що не в останню чергу приходили для того, щоб скидати свій негатив, псувати їй настрій і таким чином покращувати свій.
Мої пояснення, що це такий зворотній бік роботи з людьми, не мали успіху. Так, у сфері обслуговування, всіляке трапляється, треба бути терплячою, ввічливою та не приймати все на свій рахунок. Інакше, ця робота швидко стане тягарем. Все марно…
Наталка спеціально роняла печива та цукерки без упаковки на брудну підлогу, робила каву та чай із брудної води, брала брудними руками продукти, які потім продавала. Нехтувала елементарними правилами гігієни. І ця маленька помста, за її словами, допомагає справлятися з психологічними навантаженнями, почуватися звичайною людиною, яку нікому не можна образити безкарно. Звісно, їй робили зауваження, але це тільки більше провокувало її невдоволення та агресію.
Я вважаю, що це не тільки поганий характер, а й вже якийсь психічний розлад.
Говорю подрузі, що це дитинство, що це безглуздо і низько. Вона нібито розуміє, що вчиняє неправильно, але щоразу знаходить собі все нові й нові виправдання, коли робить пакості цим людям.
Ну а я з рештою, перестала в неї купувати солодощі, бо мене верне вже від таких «несолодких смаколиків».

Оцініть статтю
Мене веpне від таких «несолодких ласощів»