Батько сказав, що я повинна відповісти на 3 загадки, аби відправитися у поїздку з друзями на канікулах

Одного разу я прийшла до батька із проханням відпустити мене із друзями у поїздку. Нам було лише по 16 років, але запланували на найближчі канікули відправитися усіма разом закордон. Серед нас був хлопець уже повнолітній, тому проблем не мало б бути. До того, така розвага потребує чимало коштів і я не знала, чи погодяться на таку авантюру мої батьки.

Він уважно мене вислухав та сказав, що такі канікули потрібно ще заслужити. Я, звична річ, не зрозуміла про що це, адже оцінки у школі маю всі відмінні, дома допомагаю, ніколи не причиняла чогось незаконного чи неслухняного. Як ще потрібно заслужити поїздку?

Тоді батько сказав, що дасть гроші та дозвіл, якщо я відповів йому на 3 важкі загадки. Мене аж пробило на сміх. Ну мені спадало на думку, що він у мене той ще комік, але загадки? Серйозно? Однак його вираз обличчя чітко дав знати увесь намір. Тож робити було нічого, я уважно почала слухати.

– Джордж Вашингтон, Шерлок Холмс, Чарльз Діккенс, Моцарт, Наполеон Бонапарт та Ейнштейн – хто з них зайвий у списку? – це перша, сказав серйозний батько, – уяви, що на озері ростуть водорості. Їхня кількість щодня стає у двічі більшою. Відомо, що водорості повністю заповнять озеро за 48 днів. На який день водорості заповнять лише половину озера?, – це друга, – а ось і третя: три машини виробляють 3 речі за 3 хвилини. За скільки хвилин 100 машин виготовлять 100 речей?

– Це ж легко! – навіть не подумавши, вирвалося у мене, – Шерлок Холмс зайвий, адже це вигаданий персонаж. Кількість водоростей стає більшою у два рази щодня, а значить, що за день до кінця водоростей було саме у два рази менше. Отже, озеро буде наполовину покрито на 47 день. А ще за три хвилини 100 машин виготовлять 100 речей. Ну що?

Молодець! – уже сміючись, сказав батько.

До тепер не розумію, що це було, зате я провела чудові канікули з друзями!

Оцініть статтю
Батько сказав, що я повинна відповісти на 3 загадки, аби відправитися у поїздку з друзями на канікулах