«Чоловік покинув, як тільки дізнався про ДЦП», – 34-річна Уляна сама виховує особливу дівчинку

Маленька Світланка лежить у колисці й дивиться ангельськими синіми очима на дорослих. Зараз дитині 1,5 рочки. Мама кожного дня докладає чимало зусиль, щоби навчити дочку ходити.

За чотири дні після народження малечі лікарі повідомили Уляні невтішний діагноз: у дитини ДЦП. До цього медики не виключали зі списку й інші схожі недуги. Повідомили, що таке ймовірно виникло через неправильний розвиток мозку ще під час перебування немовляти в утробі.

Коли мати почула про хворобу, впала у відчай, не знала, що далі робити. До жінки навідувалася подруга. Вмовляла залишити дитину в лікарні або ж віддати крихітку в хороший дитячий будинок.

Товаришку підтримав і чоловік Уляни. Казав, краще віддати, навіщо нам ціле життя тримати на собі такий тягар. Діти з ДЦП можуть не навчитися ходити й будуть всі роки приковані до інвалідного візка. А ще діток з вадами розвитку не хочуть брати в дитсадок, до школи, їх гноблять однолітки.

Уляна не могла так учинити з дочкою, на яку так довго чекала. Жінка виписалася з лікарні й малечу забрала з собою. За два тижні чоловік зібрав речі та сказав, що не може дивитися, як дружина калічить їхнє життя.

Минали тижні й Уляна, бавлячи маленьку Світланку, поступово приходила до тями. Змирилася зі страшним діагнозом. Почала більше читати про ДЦП, дізнавалася контакти батьків, які виховують подібних дітей, розмовляла з ними.

Довідалася, якщо з особливими дітками правильно займатися, їх можна навчити добре розмовляти й ходити. Звичайно, малечі буде важче освоїти шкільну програму, виконувати рухові вправи, писати, малювати. Однак для діток з особливими потребами зараз діє інклюзивне навчання.

Зараз Уляна возить свою дівчинку на корекційну програму, де фізіотерапевти працюють із малесенькими дітками, у яких знижений м’язовий тонус. У домашніх умовах мати також робить Світланці спеціальні масажі та вправи. Не зупинятиметься, поки не навчить донечку ходити. Жінка переконана, немає нічого неможливого! Її дитина не повинна відчувати себе іншою та не має бути обмежена в якихось сферах соціального життя.

Оцініть статтю
«Чоловік покинув, як тільки дізнався про ДЦП», – 34-річна Уляна сама виховує особливу дівчинку