Деякі упередження щодо ваших песиків

Коли мова заходить про здоров’я, виховання або про догляд за собачкою, багато щасливих господарів чомусь вірять якимсь старим, дyрниm фактам або прикметам які, нібито, допомагають діагностувати стан тварини.
Носик холодний – песик здоровий!
Гадаю, всі чули таку приказку.

А ось сухий ніс собаки – індикатор хвороби.
Вологість собачого носа – це поняття розмите. Протягом дня носик може бути і сухим, і мокрим, і теплим, навіть прохолодним. І справа тут не в хворобі. Можливо, песик щойно вибрався з-під ковдри, де міцно спав, відійшов від батареї або вентилятора. Якщо ніяких інших ознак нездоров’я немає – турбуватися не варто.
А ось мокрий ніс не є гарантією благополуччя. У собак, як і у їхніх господарів, може початися риніт. Якщо ваша собака втратила апетит,захандрила, в неї немає настрою, то в цих випадках, незважаючи на мокрий і холодний ніс, хуткіше до ветеринара.

Стареньку собаку не можна навчити новим командам
Цей міф настільки популярний, що люди склали прислів’я. До речі, у нього навіть є аналоги в інших мовах! Може бути, хоч і не фокусів, а основним командам собаку в поважному віці вчити не тільки можна, але й треба. Правда, перед початком навчання порадьтеся з кінологом: хай він підкаже, які методи і засоби краще застосовувати.

«Людська» їжа безпечна для собак
Так, деякі продукти з вашого холодильника не завдадуть собаці особливої шкоди. А ось інші – такі як, горіхи, шоколад, виноград, – можуть коштувати вихованцеві здоров’я.
Не ризикуйте: разом або з ветеринаром, або із заводчиком, підберіть перевірений корм зі збалансованою формулою, яка врахує всі особливості вашого пухнастого друга.

До речі, це правило поширюється і на засоби гігієни: не варто мити вихованця своїм улюбленим шампунем. Це може привести до проблем зі шкірою і шерстю – від лупи, аж до облисіння.

Всі собаки відмінні пловці
Можливо, раніше так і було: не дарма у кожної собаки є рефлекс, що змушує, якщо піднести її до води, здійснювати характерні рухи лапами. Забавні борсання зовсім не говорять про те, що ваш вихованець – природжений пловець. Деякі породи (наприклад, мастіфи, боксери) зовсім не пристосовані для цього фізіологічно: у них занадто масивна голова та грудна клітина. Інші песики можуть швидко замерзати: тут мова йде скоріше про дрібні породи. Треті – просто бояться води.

Собаці краще народити «для здоров’я», стерилізувати до цього не можна
Вагітність і пологи не несуть користь для здоров’я собаки. Навіть при здоровій вагітності організм майбутньої мами виснажується. Додайте сюди ризики складних пологів, кесаревого розтину, багатоплідності. У цей період можуть активізуватися все ті захворювання, які «не прокинулися» б в звичайному стані.

Крім того, вагітність запускає в організмі собаки своєрідну програму продовження роду. Згодом більше ймовірності настання помилкових вагітностей, збоїв гормонального фону, патологій матки і молочних залоз собаки. Та й проблему влаштування цуценят в хороші руки ніхто не відміняв. Так що, якщо ви робите це тільки «для здоров’я» – не варто. Краще стерилізуйте твиринку, навіть якщо собака не народжувала.

Виляння хвостиком – ознака радості
О, скільки покусаних рук довелося перебинтувати, поки люди не здогадалися, що це твердження – теж міф! Собака дійсно може виляти хвостом, коли радіє. Але справжнім запрошенням до контакту буде одночасне присідання, підставляння животика і спинки для чухання. А ось якщо хвіст «працює», а тіло залишається нерухомим – це сигнал того, що пес напружений і може агресивно відреагувати на спробу зближення.
Будьте уважні, бережіть себе!

Тикати цуценя носом в калюжу – дієвий спосіб привчити його до туалету
Виходячи з цього твердження можна подумати, що тикати дитину носом в тарілку – відмінний спосіб навчити її охайно їсти. А пару раз тицьнувши колегу лицем в монітор, можна змусити того працювати краще. На щастя (чи на жаль, особливо в другому випадку), ми розуміємо, що це – міф. Якщо слідувати йому, можна травмувати психіку песика і остаточно зіпсувати його поведінку – від появи страху перед господарем, до поїдання власних фекалій.

Собакам вкрай необхідно гризти кістки
Чергова небезпечна помилка, яка коштувала життя багатьом вихованцям. Справа в тому, що уламки кісток (особливо трубчастих) можуть пошкодити стравохід, шлунок або кишечник. Попросту – прорвати тканини гострим краєм. Це загрожує кровотечею і загибеллю тварини. Зараз в будь-якому зоомагазині можна купити безпечні ласощі – пресовану «кістку», абсолютно безпечну для шлуночка вашого собаки.

Порада: собаки сподіваються на вашу турботу
Можна з упевненістю сказати, що це правда! Ваша собака вважає вас своїм господарем і розраховує на вашу турботу. Це означає, що ви повинні правильно годувати її, регулярно за нею доглядати, дресирувати, водити до ветеринара, ще більше балувати і гладити тоді, коли вона цього потребує.

 

Оцініть статтю
Деякі упередження щодо ваших песиків