Лікарям довіряй, але «другу думку» май

Не має нічого страшнішого, як хвороба дитини. Для кожної матусі це стрес, а коли ще й хвороба складна – то це справжній іспит як для родини, так і для сімейного бюджету. Консультації лікарів, реабілітації та саме ліки – це все стає «в копійку» для батьків.
Син подруги після тяжкої неврологічної хвороби постійно потребував лікування.

Були залучені всі методи – і традиційні і нетрадиційні. Все що можна було випробувати – все було застосовано. Але результат не задовольняв батьків. Тому вони шукали консультації нових лікарів.
З великими труднощами, за досить коштовну оплату вони потрапили на прийом до одного відомого професора – невролога. Консультація тривала близько 20 хвилин. Лікар провів огляд, прочитав історію хвороби, опитав батьків. Поставив свій діагноз, призначив лікування. Діагноз складний, а лікування коштовне. Ясна річ!
Почали вони ліки збирати по списку. І тут саме цікаве. Призначених медикаментів в Україні немає. Немає і все. Колись вони завозилися, а потім це стало не можливо. Почали розшукувати в Росії. Там знайшли декілька препаратів. А де брати інші – невідомо.
Подруга в сльози, треба ж починати лікування, а ліки придбати не можливо. Їх просто або не доставлять, або вже зняли з виробництва. Замкнуте коло…
До того ж вона так довіряла тому професору, що інших лікарів навіть не розглядала.
Я ледь вмовила її звернутися до нашої лікарки, яка працює вже багато років звичайним лікарем-неврологом у дитячій лікарні. Вона не має високих звань, але ставить на ноги самих тяжких діточок. Просто сходити на консультацію, бо ми повинні мати «другу думку».
Дитина знов була оглянута, вже не за 20 хвилин, а за годину. Діагноз суттєво не змінився, а от призначення – кардинально. Майже все, що призначив професор, було скасовувано (і обґрунтовано чому). Ліки доступні в нашій країні, так, вони теж коштовні, але не за всі гроші світу.
Подруга зітхнула з полегшенням, і вони розпочали лікування, і воно виявилось ефективним!

Оцініть статтю
Лікарям довіряй, але «другу думку» май