Мама виховувала доньку тітки, але я не була рада цьому

Хоч я була єдиною донькою у своїх батьків, проте не єдиною дитиною в домі. Наші матері мали важке життя, оскільки у них не було чоловіків і весь побут був на них. Мій батько покину цей світ коли мені було три, а батько Наталі взагалі залишив її матір, коли дізнався що та вагітна.

Наталя була донькою моєї тітки, тобто рідної сестри моєї мами. Вона була молодшою за мене на чотири роки. В один момент тітка вирішила поїхати за кордон, щоб легше було забезпечувати нас. Вона час від часу передавала торби з харчами, інколи лиш гроші, але сама майже не приїжджала.

Двоюрідна сестра переїхала в наш дім з села. Ми жили в квартирі, яку залишив батько. Моя мама любила нас однаково, наче ми обидві її доньки. Намагалась, кожній приділити час і увагу, але я не хотіла ділитись мамою з цією дівчинкою. Вона користувалась моїм одягом, гралась моїми іграшками і мене це злило. А мати лиш повторювала, що мені пощастило що не вона зараз на чужині працює, а залишилась тут зі мною.

В нас не було цінних речей, бо жили ми бідно. Ми не голодували, проте на широку ногу теж не могли дозволити. Був в шафі кришталь, який дістався від бабусі. Можливо, якщо його б продали, то отримали якісь кошти, але для мами і тітки він був наче реліквія. Перед кожними вихідними ми з Наталею повинні були прибирати та витирати пил з нього. Проте всю роботу я робила завжди сама.

Коли був один з таких днів саме збиралась витягнути один з бокалів, щоб протерти. Сестра в цей час наспівувала якісь пісні і танцювала по кімнаті. Зненацька Наталка підбігла до мене, штовхнула і він розбився. Мати прийшла на звук розбитого скла. Побачивши куски кришталю на підлозі вона почала сварити мене за незграбність. В цей час сестра насміхалась з мене. Я намагалась пояснити, що я не навмисне, а мене штовхнула Наталка коли дурачилась, проте мама нічого не хотіла чути. Вона покарала мене та заборонила виходити гратися на вулицю.

Поки сестра з подругами сусідками бігали по майданчику, я дивилась на них з вікна і вирішила придумати план помсти. Я незлюбила Наталку з першого дня коли вона до нас переїхала. Ця дівчинка часто могла збрехати моїй мамі на свою користь, але їй всі вірили, бо та була молодшою та з великими очима. Вона любила всім подобатись. Тому настала пора вивести її на чисту воду.

Я довго думала яким чином це зробити. Проте нагода з’явилась сама собою, коли ніхто не очікував. Мама пішла на базар по продукти. В цей час Наталка вирішила залізти в її шафу та поміряти сукні. Вона вдягнула мамину святкову сукню і почала танцювати перед дзеркалом. Я просила не робити цього, бо це улюблене плаття і мама його сильно берегла. Але сестра не слухалась, а навпаки вдягнула ще туфлі на підборах.

Вона продовжувала танцювати, як в одну хвилину зачепила передню частину сукні за каблук і впала, порвавши її. Мама якраз зайшла в кімнату і ця картина постала перед її очима. Вона насварила Наталку. Хоч мама була сумна через порвану сукню, я відчула себе переможницею, адже тепер було видно яка вона, моя сестра.

Пройшло багато років. Старі образи забулися. Ми виросли, тепер тітці не потрібно було сидіти цілорічно в невідомій країні. Я з сестрою працювали та забезпечували своїх матусь всім необхідним. У нас народилися сини. Вони часто проводять час разом, проте ми не залишаємо їх довго без нагляду, щоб не розбили решту кришталю.

Оцініть статтю
Мама виховувала доньку тітки, але я не була рада цьому