Нелегка справа. Як краще здати житло?

Мій товариш Микита «спеціаліст з нерухомості». Це я його так називаю, а насправді він має квартиру, яку постійно здає в оренду. Була в нього невеличка перерва в цьому, і ось Микиті постало питання знову, як і кому здати квартиру. Тут є над чим поміркувати…Ось він зі мною і поділився наболілим.
Здавав він кілька років вже, досвід має. Різні квартиранти йому траплялися, але факт в тому, що живуть люди в найманому житлі за принципом – не моє – не шкода.
Особливого трешу від орендарів він не бачив, так, дрібниці – стіни розмалювали, замки на дверях ламали, меблі псували. Були квартиранти з дітьми, які обмочували диван так, що працівник з хімчистки меблів просто розводив руками, діти причому явно до горщика доросли.
Була квартирантка або з рясною кровотечею, або гіпертонік, тому що матрац весь в крові був забруднений (хоча може там просто когось побили).


Одна квартирантка дзвонила з приводу і без (дуже набридла коротше), то вона хоче свої штори і питає дозволу їх повісити, то їй потрібна прасувальна дошка, телевізор старий їй не подобається «хочу нормальний сучасний», то їй просто, мабуть нема чого робити і вона дзвонить і говорить про все. Були й ті, хто просто тікали нічого не сплативши через кілька місяців, кинувши ключі в поштову скриньку. Одна дівчина жила з подругою і пару разів приїжджала до нього проти ночі, бо пішла гуляти і ключ забула у квартирі (двері з англійським замком), а подруга в цей час зібралася і поїхала, і недоступна. На паління у квартирі Микита забив вже після перших же квартирантів, тому що сил не вистачає боротися.
Одним словом, за 5 років він надивився. Були, звичайно, і нормальні люди, але так особливо ніхто чистоту, не залишає після себе, але всім в чисту квартиру хочеться в’їхати.

За цей мій товариш час зрозумів, що гарну техніку краще не купувати, або зламають, або винесуть. Нові меблі теж він не купує з таких же причин. Генеральне прибирання перед черговою здачею теж особливого сенсу немає робити, якщо треба самі приберуться. Якщо ремонт, то тільки недорогий, косметичний, що б був товарний вигляд. Взагалі, Микита, переконаний, що краще особливо не вкладатися, все одно все це зіпсують. Обов’язкова умова- без тварин, тут нехай зоолюбітелі хоч до посиніння сперечаються, але сморід від котячої сечі тримається довго (або ніколи не пропадає), а собаки вічно люблять щось гризти і хутро від обох теж проблема, (на рибок він може погодитися).
Взагалі, тут ніяк не вгадаєш, але зрозуміло вже буває протягом 3-х місяців, якщо за цей час починаються затримки оплати, то женіть до біса і не шкодуйте нікого. Слідкуйте за оплатою комуналки, квартирант втече, а борги вам розгрібати.

Оцініть статтю
Нелегка справа. Як краще здати житло?