Одного разу я позичив другові велику суму грошей, яку до тепер не можу повернути

Одного дня о мене зателефонував мій друг та попросив зустрітися, мовляв, не хоче просити подіне по мобільному. Я дуже здивувався, але перечити не став, тож зібрався і вирушив до друга. Виявляється, Роман хотів взяти у мене чималу суму у борг, адже не довіряє нашим банкам, а оплатити купівлю квартири не вистачає, тож сподівається на мене. Насправді не дуже люблю роздавати свої збереження: ні друзям, ні родичам. Проте я йому довіряв, чесно. Тож погодився. А тепер про це шкодує, як очікувано.

Ми домовилися про все серйозно: яка сума, на який термін, Роман навіть написав розписку. Ну чого б перейматися, правда? Проте уже пройшло понад пів року як строк повернення пройшов, але своїх грошей я до тепер не отримав. Друг непогано живе: їздить на моря, купує брендові речі, от нещодавно придбав собі новий ігровий комп’ютер, а ви ж знаєте його ціну? Не витримавши, одноразово йому на це вказав, на що отримав ряд образ, мовляв, немає чого лізти йому у гаманець. Правильно, банкам все одно, на що ти витрачаєш свої гроші, – оплачуй борг рівно стільки й в той час, як вказано в графіку, друзям можна і пусті обіцянки давати.

Я вже, звичайно, пропонував йому розбити борг на частини, встановлював нові терміни. Думав, можливо, Роман дійсно не в силі віддати все одразу. Потім спробував вплинути на нього через наших спільних знайомих, надававши розголосу цій проблему. От тільки, залишивши крайнім, всі розцінили мене як меркантильного чоловіка, який не дорожить дружніми стосунками.

Відчуваю, що вся ця справа закінчиться погано, такими темпами. У підсумку друг не просто зекономив на відсотках, а взагалі на великій частині грошей, які доклав на квартиру. Я можу піти у суд разом з його розпискою, але все сподіваюся на його совість та розум. Не хочеться ось так на основі грошей псувати стосунки, хоч, вони, здається, уже повністю зруйнувалися. Хіба може бути гірше?

До слова, у мене є своя сім’я, кредит за машину, який потрібно сплачувати. Я б краще повіз дружину та дітей на море за ті кошти, а не просто віддав людині, яка ось так, можна сказати, мене зрадила. Підкажіть, будь ласка, як мені діяти надалі? Куди звертатися та як вплинути на того боржника?

Оцініть статтю
Одного разу я позичив другові велику суму грошей, яку до тепер не можу повернути