Пенсіонер з Мелітополя заборонив сусідові голосно слухати музику

Мелітопольський суд зобов’язав дачника демонтувати акустичні колонки, встановлені на садовій ділянці. Крім цього любитель гучної музики компенсує сусідам моральну шкоду.
Арсеній Губа, пенсіонер, домагався справедливості майже рік. Його сусід по садовому товариству “Надія” під час відпочинку на своїй ділянці включав радіо “Шансон”. Разом з ним слухати музику доводилося практично всьому товариству. Меломан встановив на кутах свого дачного будиночка акустичні колонки. Найважче довелося літньому подружжю Губі, чия ділянка розташовувалася в безпосередній близькості – через паркан.

– Через постійну гучну музику моя дружина перестала навіть виходити на город, – пояснив пенсіонер в суді. – Ми стали нервовими і втратили сон та спокій. Відпочивати і працювати на ділянці через шум, що виходить із колонок, було взагалі неможливо. Піднімався тиск, починалася тахікардія.

Губа неодноразово намагався поговорити з сусідом. Просив його пошкодувати літніх людей і зробити музику тихіше. Однак той на претензії не реагував.

Майже три роки пенсіонер писав численні скарги в управління садового товариства, в адміністрацію сільської ради, прокуратуру, поліцію. Але безрезультатно. Закон “Про тишу”, не дозволяє громадянам шуміти з 22 годин до 7 години за місцевим часом в робочі дні та з 22 години до 9 години у вихідні та свята. А садівник, як з’ясувалося, голосно слухав шансон виключно в денний час. Тому до адміністративної відповідальності меломана так і не притягнули. Ось, мовляв, якби рівень звуку був перевищений як на дискотеці або відкритому концертному майданчику – тоді б ми вам допомогли. А так – вибачайте.

Втім, Арсеній Петрович не здався і звернувся з позовом до суду Мелітополя. Позивач заявив, що ситуація, що склалася заподіює йому з дружиною глибокі моральні страждання і завдає серйозної моральної шкоди, пов’язаної з порушенням їх прав на відпочинок та збереження належного їм майна, що призвело до серйозного погіршення стану їх здоров’я. Пенсіонер зажадав демонтувати гучномовці, розташовані на стіні садового будинку, і стягнути з сусіда моральну шкоду в сумі 50 тисяч гривень.

І Мелітопольський суд встав на його захист. Сусіда-меломана нарешті зобов’язали демонтувати злощасні акустичні колонки. Крім цього він виплатить постраждалим пенсіонерам по 1 500 гривень.

До речі, це вже не перший випадок, коли пенсіонери змушені відстоювати свої права в суді через те, що місцеві закони “Про тишу” не працюють. Наприклад, в Харківській області 80-річна пенсіонерка зобов’язала сусідів переселити собаку.
Як з’ясувалося, вони завели вівчарку та поселили її в будці прямо під вікнами старенької. Пес виявився занадто неспокійним. “Собака моментально реагує на різні шуми, навіть на голосну розмову і дзвін посуду, – скаржилася бабуся. – А по ночах вона голосно перегавкується з іншими собаками”. Це дуже заважає жити і відпочивати.
В результаті суд зобов’язав сусідів перенести будку в інше місце.

Оцініть статтю
Пенсіонер з Мелітополя заборонив сусідові голосно слухати музику