Персонал затамував подих, як воно буде? Якщо мати хворого відмовиться?

Я працюю 6 років в реанімації обласної лікарні. За час роботи доводилося бачити велику кількість не простих життєвих ситуацій, щасливих та трагічних, а інколи просто неймовірних. Хочу розповісти історію про велике материнське серце, наповнене любов’ю та добротою.

Було звичайне цілодобове чергування, коли під ранок швидка привезла двадцятирічного хлопця. Він потрапив у страшну аварію. Страшні забої голови, кома третього ступеня, без шансів на життя.
Вже через  годину під дверима реанімації була його мати. На неї не можна було поглянути без жалю. Вона виховувала єдиного сина самотужки, чоловік кинув родину багато років тому, заради іншої жінки. Хлопець все життя був позбавлений батьківської ласки та підтримки. І ось таке горе…
Але трималася вона мужньо. Так само мужньо вислухала вердикт нейрохірургів:
-На жаль, мозок хлопця помер. Життя підтримують апарати.  В будь-яку мить серце може зупинитися.
Як?! Як прийняти таке? Де взяти сили матері вистояти?
-І ще одне. Ваш син може подарувати життя іншим людям. Як ви дивитеся, що б ваш син став донором органів для інших людей. Подумайте, будь ласка.
Жінка вагалася щодо донорства, це дуже складне питання. Так минуло  кілька днів. А потім до неї прийшла матір людини, яка вже декілька років  потребувала пересадки нирки.
Цією жінкою виявилась коханка колишнього чоловіка, яка зруйнувала родину, залишила дитину без батька. Їхньому спільному сину вже три роки потребувалась пересадка нирки. Це був їх єдиний шанс на порятунок.
Розмова між жінками була вкрай коротка. Персонал затамував подих, як воно буде? Якщо мати хворого відмовиться, то її ніхто не осудить.
А на наступному чергуванні ми проводжали хлопця з почестями до операційної, на жаль, його серце зупинилося. Мати дала дозвіл на донорство.
Попри біль, попри зраду, попри велику втрату, вона показала всім приклад великого милосердя, доброти та любові до своєї дитини. Мало хто зважиться на подібне, але ми, лікарі, віримо, що є ангели серед людей.

Оцініть статтю
Персонал затамував подих, як воно буде? Якщо мати хворого відмовиться?