Традиції Австралії, які досі дивують мене, хоча я тут уже два роки.

Минуло майже два роки з тих пір, як я живу в Австралії, а звичаї тут такі, що досі викликають у мене подив. А я подорожував майже по всьому світу.
Я родився та виріс на Харківщині, та під час навчання в університеті, у мене з’явилось хобі – пристрасть до подорожей. Я побував в усіх країнах світу.
Але, з початком пандемії, я вимушений був зупинитися в Австралії, тому що країну закрили. Ми з моєю подругою з Дані разом склали цей список, згадуючи проведені часи та подорожі по країні.
Ось такі тут дивні традиції:

Метання тунця
Змагання з метання 10-кілограмових рибин проходять на півночі. Рибу метають заморожену, розкрутивши її на прив’язаній мотузці.

Серфінг на виплати по безробіттю
Десятки тисяч австралійців ніколи не працюють з однієї тільки причини. Вони хочуть серфити на дошці! Цьому заняттю присвячують життя, а живуть на скромну допомогу в дві тисячі доларів.

Сороки та ворони
Яскравою рисою у відносинах між штатами є прізвиська, які австралійці дають один одному за географічною ознакою. Чим менше населений штат, тим багатші у нього в цьому сенсі традиції, і яким би образливим не було прізвисько, носять його з гордістю.
Жителів штату Південна Австралія називають «пожирачами ворон».
З іншого боку, тільки жителі штату Західна Австралія з легкістю прийняли прізвисько «ті, які риються в піску».
Прізвиська інших штатів час від часу змінюються. Так, жителів Нового Південного Уельсу іноді називають «сороками». У свою чергу, «сороки» називають жителів Вікторії «мексиканцями», тому що вони розташовані на південь від них.

Пироги на благодійність
Одного разу місцеві придумали організувати бажаючих продавати пироги, а гроші відправляти на благодійність. І все б добре, але якщо ви продали несмачний пиріг, то буде до судовий розгляд і навіть суд!

Аборигени
Вельми чудернацькі! Чоловіки в центральних племенах вітаються один з одним, міцно стискаючи свої «гачки» нижче талії. Обряди ініціації хлопчиків досить суворі, через тортури, змагання і навіть обрізання. У аборигенів двісті мов і вони не розуміють один одного.

Безцеремонні
Однією з найяскравіших рис австралійців є їх життєрадісність і відсутність особливих церемоній в спілкуванні. Жарти з різних приводів, прізвиська і навіть іноді образи – це тут норма. Австралієць завжди радий пожартувати над собою, але дуже не любить, коли це робить іноземець.
В Австралії не принято звертатися один до одного «містер»,«місіс» і т.д., жителі вважають за краще використовувати ім’я або прізвисько. Ознакою поганого виховання вважається демонстрація своєї переваги над будь-ким, зарозумілість засуджується і отримує негайну відсіч.

Кенгурині бої
У Південній Австралії свій підхід. Тут влаштовують бої між людьми і кенгуру в рукавичках. Бити тварину не можна, тільки ухилятися і протриматися в рингу якомога довше.

Чайові
В Австралії чайові не прийняті. В Австралії тільки носіям в готелях дають по одному австралійському долару, а покоївки і швейцар можуть розраховувати на чайові тільки в разі виконання спеціальних доручень. Залишати в ресторані чайові необов’язково, але, якщо у вас все таки є бажання віддячити, тоді не більше, ніж 10%. На практиці ні носіям, ні покоївкам чайових не дають. До додаткового заробітку в цих країнах ставляться дуже просто – можна взяти, але не потрібно старатися. Якщо чайові не забрали – пропонувати більше не треба.

Жирний вівторок
Наймасштабніший парад у світі після карнавалу в Ріо. В Сідней, де проходить “Марді Гра”, з’їжджаються тисячі гостей, щоб побачити різнобарвний парад за рівноправність людей з різними поглядами, орієнтацією і віросповіданням.

Лотерея
В Австралії дуже поважають переможців лотерей, але до грошей відносяться досить спокійно. Тут прийнято бути чесним у всьому, так навіть в бізнесі все вірять один одному на слово.

Фестиваль духів
Очолюють парад найвіддаленіші племена з протоки Торреса. Головне дійство – це обкурювання шаманами бажаючих сумішшю з цілющих трав. За повір’ям, це відганяє невдачі і хвороби назавжди.

Дрес-код
Через складнощі у природних умовах, австралійцям дозволяються різноманітні послаблення, наприклад якщо дуже жарко, приходити на роботу в костюмі зовсім не обов’язково. Тут не грає роль рівень ваших фінансів або ваше походження. Вас будуть вважати вищим класом суспільства за комунікабельність і чесність. Навіть не віриться, що таке ще десь можливо.

Листопадовий вівторок
Мельбурнський кубок – самий «відомий вівторок» в Австралі. Кубок Мельбурна – це скачки, – двухмільной гандикап (від англ. «Hand in cap») – ставки робить вся країна. Цього ж дня проводиться й національна лотерея. Сигнал, що звучить о третій годині пополудні, зупиняє всіх і кожного, незалежно від занять і професій, і означає початок кубка.

Єдине… Дані все-таки вписала сюди одну неіснуючу традицію! Ох, яка. Викриєте її?
Отже, так яка традиція – неправда?

 

Оцініть статтю
Традиції Австралії, які досі дивують мене, хоча я тут уже два роки.