Заповітна мрія зеленоокої дівчинки

В щасливій родині народилась зеленоока дівчинка. Її назвали Марією. Маленька дівчинка зростала здоровою, веселою та кмітливою. Коли їй виповнилось чотири роки, батько пішов від них. Мама Марійки, щоб забезпечити себе та донечку, була змушена поїхати на заробітки. Дівчинка залишилась зі старенькою бабусею. Вона змінилась після розпаду її сім’ї. Стала більш замкненою. Вже понад рік її мама була за кордоном. Марійка дуже за нею сумувала.

Кожного вечора, перед сном, бабуся читала маленькій зеленоокій дівчинці казки. Марійка дуже любила фантазувати. Згодом, ввечері перед сном, вже саме онучка розповідала історії своїй рідній бабусі: “На вулиці була пізня золота осінь. Дітки повертались зі школи додому. Вдома їх зустрічали кого матусі, кого татусі, а кого й бабусі з дідусями. Лише одну дівчинку не чекав ніхто вдома. Зі школи вона завжди поверталась сама. Гріла собі обід. Вчила уроки. Маленькій дівчинці було завжди самотньо в порожній квартирі. Матуся працювала лікарем-хірургом й дуже пізно поверталась додому. Свого тата вона, навіть, не пам’ятала. Так минали золоті осінні дні… Й так тій дівчинці хотілось уваги, хотілось матусиного спілкування, хотілось спільних розваг зі своєю любою. Серце дівчинки тужило. Настали перші зимові дні. Всі дітки почали писати листи Діду Морозу. Школярка почала писати листи теж. “Вітаю тебе, дід Мороз. Я гарно вчуся, багато читаю, вивчаю англійську мову. У мене всього вистачає – є що їсти, що одягати. В мене є теплий дім та я хочу, щоб він був “теплим” ще й від спілкування. Останнім часом моя мама багато працює для того, щоб забезпечити нас, тому я її майже не бачу. В цьому році моє найзаповітніше бажання – святкувати зимові свята разом з моєю рідненькою.”

– А знаєш, бабуся, це й моє найзаповітніше бажання – різко випалила Марійка.

Бабуся засмутилась від несподіванки:

– Онучко, тобі хіба зі мною погано?

– Ні, не погано. Та я дуже люблю матусю й сумую за нею. Мені хочеться розповісти їй про своє навчання, про своїх друзів. Я хочу ділитися з нею своїми радостями та смутками.

– Марійко, ти ж розмовляєш з нею телефоном кожного вечора!

– Бабусю, це зовсім не те. Я забула, як вона виглядає, майже не пам’ятаю її. Я хочу розповідати їй про себе дивлячись в очі. А очі у неї такі ж зелені, як й у мене. Це єдине, що я пам’ятаю гарно.

– Так, онучко, моя зеленоока донечка вже давно не приїздила. Дійсно, Вам так складно стало жити, після того, як твій тато пішов від Вас. Ох, Ви ж мої кохані…

Кожного дня Марійка розповідала бабусі казки. Персонажами в її казках були хлопчики та дівчатка. Та кожна її казка закінчувалась однаково – гарно, тепло й обов’язково дитинка залишалась щасливою разом зі своєю матусею.

Скоро мали наступити новорічні свята. У школах розпочались зимові канікули. Марійка сиділа сумна. Вона не хотіла йти грати в сніжки на вулицю з дівчатками, не хотіла вже більше розповідати казки. Дівчинка, кожного вечора, вдивлялася у вікно, намагалась розгледіти в людях, що йшли на вулиці, свою маму.

Так минув перший тиждень канікул. В останній день року, вона прокинулась від знайомого з раннього дитинства запаху теплого какао… Вона швидко встала з ліжка, наділа халат та пішла на кухню. Матуся варила какао. Марійка протерла сонні очі:

 

– Це справді ти? О, це не сон! – й вона так міцно обняла свою найріднішу людину, заплакала.

– Не плач, доню. Не плач, моя красуня. Ми більше не будемо розлучатися з тобою. Я більше не поїду на заробітки.

Я так сумувала за тобою…

Все тепер буде добре, моя маленька. Я тобі обіцяю.

Цей день в житті зеленоокої дівчинки був справжнім дивом – виповнилась її заповітна мрія. Її маленька сім’я знов об’єдналась. Після спільного сніданку, дівчатка відправились за новорічною ялинкою. Разом її прикрашали – при цьому вони веселились, співали, розмовляли. А в Новорічну ніч маленька, проте така розумна дівчинка, загадала бажання: “Нехай всі дітки будуть щасливі разом зі своїми батьками, особливо з матусями. А діткам, які не маєть родини зараз, обов’язково її знайти. Й дуже дякую тобі дід Мороз, що повернув мені мою рідненьку матусю.”

Оцініть статтю
Заповітна мрія зеленоокої дівчинки