Багатодітні батьки на схилі літ залишилися з одною донькою

Я пенсіонер, мені уже виповнилося сімдесят років. Разом із моєю коханою дружиною Ілоною прожили п’ятдесят один разом у шлюбі. Пережили багато, бо двоє виросли у дитячих будинках без батьків, тому сім’я для нас – це щось святе.

Познайомилися ми ще будучи школярами. Любили проводити час удвох. Поки всі наші однолітки гуляли, бігали, грали в ігри, то ми читали книги, прогулювалися. Усі нам дивувалися, як можна завжди знаходитися разом. А чесно кажучи, ми і не могли вже один без одного. Тому після нашого повноліття ми почали самостійне доросле життя разом. Невдовзі побралися. У нас народилося четверо дітей. Ми у них вкладали все: час, гроші, всіх себе. А на старості літ залишилися кинуті на призволяще.

Працювали ми важко. Я на двох  роботах: вдень на заводі, а вночі – чергував водієм на швидкій допомозі. А дружина – працювала прибиральницею у магазині. Та не скаржилися, бо знали, що нам нема кому допомогти. Мусимо самі про себе думати. Особливо важко було, коли діти ще зовсім маленькі. Бо за ними потрібний постій догляд, гроші заробити і хоч трішки часу на те, щоб відпочити. Але всі це переживають і ми також.

Час не стоїть на місці. Ось уже наші діти подорослішали, поступили у вищі навчальні заклади. А минуло ще кілька років, той кожен знайшов хорошу роботу. Найстарша донька, як краща студентка поїхала на стажування у Прагу. І після її запропонували там роботу. Зараз Галя проживає там, створила свою сім’ю, народила синочка. До нас приїжджає рідко – дорога не є близькою, та й дитина маленька.

Наша друга дочка Катя здобула освіту лікаря-терапевта. Після завершення університету її направили на роботу у село, що розташоване за сто кілометрів від нас. Перші дні їй там не подобалось, вона телефонувала уся в сльозах і хотіла додому. Та з часом вбулася і їй навіть стало подобатися у селі. Там наша Катруся познайомилася із своїм чоловіком. Пів року тому ми відсвяткували їх весілля. А кілька днів назад вона зателефонувала і сказала, що скоро стане мамою. Ми з дружиною безмежно раді за неї із зятем.

Третя наша донька – Марія, здобуває другу вищу освіту – вчителя англійської мови та перекладача. Живе із нами у квартирі. У всьому нам допомагає. У хаті прибере, їсти наварить, встигає ще й з друзями погуляти і добре вчитися.

Наш наймолодший син Петро одружився рано. У дев’ятнадцять років одружився і проживає у дружини. Вона кримчанка. А у зв’язку з останніми подіями, то ні ми до них, ні вони до нас не приїжджають. Лише у соціальних мережах можемо бачити один одного і поговорити. Вони з невісткою подарували нам двох чудових близнюків – Артема і  Назара. Їм уже цього року виповниться три рочки. Але вживу, на жаль, ми ще не бачилися жодного разу.

От сіли ми увечері з дружиною п’ємо чай і розмовляємо про життя. Як швидко промайнуло життя. Ще наче вчора ми познайомилися, одружилися, а вже минула більша частина життя. Всі діти уже дорослі, самостійні із своїми сім’ями, клопотами. Ми все життя важко працювали, щоб їх забезпечити. А тепер залишилися самі. Одна Марійка ще біля нас. Але чи надовго? Та поки вона тут і піклується про нас. Ми вирішили скласти заповіт і залишити після нашої смерті їй квартиру.

Можливо це і не найправильніше рішення. Потрібно було поділити порівну між усіма дітьми. Але у кожного з них є свої сім’ї, живуть вони далеко від нас, приїжджають рідко. Лише на Марійку ми зараз можемо розраховувати. Сподіваюсь усі із розумінням сприймуть нашу останню волю.

Оцініть статтю
Багатодітні батьки на схилі літ залишилися з одною донькою