МИКИТА 12 РОКІВ ТЯЖКО ПРАЦЮВАВ НА ЗАВОДІ ТА НАЗБИРАВ СОБІ НА КВАРТИРУ В ЦЕНТРІ МІСТА, ЩОБ СПОКІЙНО ЖИТИ ДЛЯ СЕБЕ. ЙОГО БРАТ ТА СЕСТРА НЕ ЗРОЗУМІЛИ ЙОГО, ОБРАЗИЛИСЬ, ЩО ВІН НЕ КУПИВ КВАРТИРУ КОМУСЬ ІЗ НИХ. ОДНАК МИКИТА ЗНАЄ, ЩО ЗРОБИВ ПРАВИЛЬНО, БО НІХТО З РОДИЧІВ НЕ ЗАХОЧЕ ПРО НЬОГО ТУРБУВАТИСЯ, КОЛИ ВІН ПОСТАРІЄ

Здається, ніколи не перестанеш дивуватися тому, що відбувається у світі. Я нещодавно почула історію одного чоловіка, вирішила поділитися, щоб й інші вчилися на його помилках.

У Івана не було дітей, оскільки він одружився, але у шлюбі був не довго. Жінка його зрадила, а іншої собі не знайшов. Ходив з розбитим серцем все життя, але не мав великої образи на всіх жінок. Просто не міг знайти підходящу половинку, а з часом це зробити стало все важче.

Ціле життя він працював на заводі. Спершу робив чорну роботу, тоді стояв за станком, пізніше його призначили водієм директора. Іван подружився з начальником і незабаром вже очолював цілий відділ. Так просувався по кар’єрних сходах, а разом і збільшувалась зарплатня. Чоловіку не було на що витрачати стільки грошей, тому все, що лишалося, віддавав своїм брату та сестрі.

У обох були великі сім’ї. В старшого брата, Василя, було двоє доньок та господарство в селі. В молодшої сестри, Олени, було троє діток, але жили вони у місті. Тому інколи Іван купував продукти та надсилав їх у місто родичам. Василь же кожного разу ображався, чому це брат йому ніяких пакунків не шле, а лише гроші. Он сестру, виходить, більше любить. Ці сварки дуже скоро набридли Івану, тому він припинив надсилати продукти, давав обом лише гроші порівну. На певний час усе стихло.

У Василя, й Олени були ще ті партнери! Вони розсварили брата й сестру та не дають їм спілкуватися, налаштовуючи одне проти одного. Дуже скоро чоловік Олени почав нашіптувати їй на вушко, що в них же троє дітей та ще й нема господарства, а отже нема продуктів, щоб їсти та продавати. Це означає, що їм потрібно більше грошей, аніж Василю. Коли Іван спитав, а звідки ж брати більше грошей, сестра запропонувала забрати частину у брата. Ото був скандал! Іван намагався їх примирити, але толку з його спроб не було ніякого.

Коли ж Іван приїздив у відпустку, то сестра одразу відмовляла йому давати ліжко, адже в них і так мало місця, нема де повернутись, троє ж дітей. Наказувала йому їхати в село до брата, в нього ціла хата, то нехай і ділиться кімнатою. Івану було неприємно, що навіть у гості на 2-3 дні не запрошувала вона його, але що він міг вдіяти. Брат приймав його радісно, давав окрему кімнату, не дозволяв працювати по господарству. А от його жінка! Вона була незадоволена гостюванням Івана, її дратувало, що він їсть їхні харчі, але не допомагає по хазяйству. І ще вона постійно дивилася на нього з-під лоба. Чоловік все розумів і терпів.

Одного вечора, повертаючись на завод, зустрів свого знайомого. І так йому вже боліла ця ситуація та відношення його родичів, що розповів історію товаришу. Той знизав плечима і сказав, що Іван сам винний у своїй ситуації. Розповів, що є в нього друг Микита, в якого майже ідентичний випадок. Він виїхав на заробітки, надсилав гроші дітям, а ті не були раді йому вдома. Тож Микита вирішив не чекати старості, а купити собі квартиру, щоб не бути зайвим у домі дітей. Після покупки житла сини образились на нього, вже не вперше, але хоча б чоловік був упевнений, що доживе віку з гідністю, хоч і на самоті.

Послухав товариша Іван і взяв з цієї історії життєву мудрість: ніхто про тебе не подбає. Тому вирішив з усіх наступних зарплат відкладати собі на квартиру.

Оцініть статтю
МИКИТА 12 РОКІВ ТЯЖКО ПРАЦЮВАВ НА ЗАВОДІ ТА НАЗБИРАВ СОБІ НА КВАРТИРУ В ЦЕНТРІ МІСТА, ЩОБ СПОКІЙНО ЖИТИ ДЛЯ СЕБЕ. ЙОГО БРАТ ТА СЕСТРА НЕ ЗРОЗУМІЛИ ЙОГО, ОБРАЗИЛИСЬ, ЩО ВІН НЕ КУПИВ КВАРТИРУ КОМУСЬ ІЗ НИХ. ОДНАК МИКИТА ЗНАЄ, ЩО ЗРОБИВ ПРАВИЛЬНО, БО НІХТО З РОДИЧІВ НЕ ЗАХОЧЕ ПРО НЬОГО ТУРБУВАТИСЯ, КОЛИ ВІН ПОСТАРІЄ