Старший син виріс самостійною особистістю, а молодший до тепер живе за мій кошт

У нас з чоловіком народилося двоє прекрасних дітей, – двійко синочків із різницею у 3 роки. На це момент вони уже дорослі хлопці, та лише от, доля у них склалася зовсім по-різному.

Старший син у 14 років повідомив мене з чоловіком, що не хоче від нас залежати та шукає роботу. Ми, звичайно, були здивовані, але підтримали його та допомогти із пошуком. Так Сергійко спершу допомагав із доставкою їжі, потім пішов на кухню помічником. Коли підріс вирішив, що ресторанна справа його і вступив на харчові технології. Зараз йому 25 років, працює шеф-кухарем у столичному ресторані, думає над відкриттям власного бізнесу. Сергій виріс моєю з чоловіком гордістю та опорою.

А от молодший син, Віталік, навіть закінчивши університет та отримавши вищу освіту, яку він обрав самостійно, не може знайти собі заняття у житті. Сидіть вдома, грає комп’ютерні ігри, гуляє вічно з друзями. Я розумію, що у 21 років особистість, можливо, повністю не сформована, проте це не означає, що дорослий хлопець повинен сидіти на шиї у батьків. Роботу шукати він не хоче, каже, що все не його, не подобається, мало платять. Та хоча б копійки спробував заробити, а не просив у мене!

Я намагаюся не порівнювати своїх дітей між собою, але, знаєте, інколи це не так просто, адже виховували ми їх однаково, а виросли сини такими різними. Хіба може один бажати успіху та сім’ї, а інший навіть не пробувати відділитися від рідного дому? Мені здається, скоро прийдеться просо віддати Віталіку свою зарплатну картку, а то і так всю готівку йому даю на гулянки!

Зараз мій чоловік уже на пенсії, тож у нього великих коштів немає, в основному сім’ю забезпечую я. Окрім того, старший син щомісяця переказує невелику суму, як допомогу. Боюся розказати йому, що майже все йде на молодшого, адже Сергій дуже розізлиться на таке, скоріш за все, більше не стане надсилати гроші.

Можливо, ви знаєте, що мені робити? Як поговорити з Віталіком, переконати у тому, що будь-яка робота потрібна і чоловік повинен вчитися заробляти кошти, щоб у майбутньому могти утримувати власну сім’ю, а не жити все життя коштом батьків?

Оцініть статтю
Старший син виріс самостійною особистістю, а молодший до тепер живе за мій кошт