Як свекруха подруги змушує її знайти роботу

Нещодавно зустрілася зі своєю подругою, з якою знайома уже понад 5 років. Познайомилися ще у студентські роки. Дівчина вона завжди була ефектна: нафарбована, на підборах, стильно одягнена, манікюр, вії і всі салонні штучки при ній. До слова, зараз вона виховує 3-річну доньку, яка, як можна побачити, зовсім не заважає виглядати неймовірно доглянутою.

До заміжжя її завжди забезпечували батьки. Світлана третя дитина у сім’ї, тож як то кажуть: «Все найкраще – наймолодшій». На її 18-річчя вони подарували їй квартиру у центрі міста, яку моя подруга вирішила здавати у оренду та мати непоганий пасивний заробіток щомісяця. Сама залишилась жити з батьками, а вони і не проти, – разом веселіше.

Після одруження Світлану почав забезпечувати чоловік. Сергій має власний успішний бізнес, виробіток отримує вище середньої зарплати, тому з цим труднощів не виникало. Згодом подруга почала вести особистий блог у соціальних мережах, а у наш час блогери зароблять чималі гроші на рекламі, тому назвати її утриманкою уже було важко.

Для матері Сергія все виглядало по-іншому: невістка цілий день нічого не робить, постійно сидить у своєму телефоні, записує декілька dурних відео на камеру і все, – лише ходить по салонах краси та в ресторани. Старшому поколінню важко зрозуміти, що зараз така, на перший погляд, легка діяльність проносить у перспективі величезний заробіток. Хоч, як на мене, блогерство займає весь вільний час: 24/7 повинен транслювати всі події свого життя, постійно бути на зв’язку. І це не кажучи про безперервне генерування нових ідей для підтримування аудиторії: якісні фотографії, корисний текст.

Світлана постійно вислуховувала докори від свекрухи щодо реального підробітку, щоб допомагати чоловікові утримувати сім’ю. Коли подруга завагітніла, хоч на деяких час, але мати чоловіка припинила її цькувати. Проте така радість тривала недовго. Дитина підросла і все почалося заново. «Дитина не перешкода! У всіх у нас діти були і є, і всі ми якось крутилися!» – казала мати Сергія.

– У мене у всіх знайомих, яких я знаю, невістки крутяться по домогосподарству та ще й підробляти встигають. Хто торти випікає, хто в офісі на півставки працює. А ти лише все скинула на мого сина! Сіла на шию чоловікові і ноги звісила! Жах! Навіть в хаті не хочеш порядок навести – найняла чужу жінку. Харчуєтеся лише то в ресторанах, то доставку їжі замовляєте!

Світлана пояснювала, що доглядає за дитиною, а часу це займає багато. Няню наймати вона не хоче, – не гоже, щоб інша людина виховувала її дитину. Тим більше, їй з чоловіком усього вистачає. Сергій не проти забезпечувати сім’ю і, звичайно, не потрібно забувати про заробіток з оренди квартири та соціальних мереж.

Напевно, так виявляється виховання минулих часів: не ходиш на роботу з 9 до 6 – не працюєш. Жінка взагалі повинна відробляти дві зміни: зранку на роботі та ввечері за плитою, готуючи вечерю. Часи змінилися, тепер можна знайти підробіток будь-де і не обов’язково для цього навіть виходити із власної домівки.

Не знаю, скільки ще буде моя подруга терпіти подібні висловлювання від своєї свекрухи, але поки вся увага зосереджена на іншому: Світлана з Сергієм очікують другу дитину. Сподіваюся, що скоро мати Сергія зрозуміє, – її дітям усього вистачає, вони щасливі і для цього не потрібно витрачати все життя на роботі, адже ми працюємо, щоб жити, а не живемо, щоб працювати.

 

Оцініть статтю
Як свекруха подруги змушує її знайти роботу