Достойна відповідь охоронниці магазину

Все життя мріяла стати програмістом. І хоч всі сміялись, бо “щоб стати розумною жінкою, треба народитися чоловіком”, я мовчки (а іноді і захищаючи честь у бійках) йшла до своєї мети. Вступила на бюджет на омріяну спеціальність. Але грошей не вистачало все рівно, в батьків соромно було просити. І тоді знайомий запропонував піти охоронницею в елітний гастроном. Робота по змінах, графік гнучкий, зарплатня відносно висока.

Перед студентською вечіркою в університеті вирішила побалувати себе і зробити зачіску у найкрутішому салоні міста. Там мене помітила постійна клієнтка магазину, жінка одного з депутатів, дуже заможна.

– Доброго дня! Рада вас бачити.

– Ого, це що, ти, охоронець в нашому гастрономі отут по вулиці?

– Так, я теж одразу вас впізнала. Таку ефектну вродливу жінку важко не запам’ятати…

– Крихітко, та ти хоч знаєш, скільки коштує тут укладка? Та тобі зарплатні не вистачить і за миття голови розрахуватись! Ганно, відмовся від цієї клієнтки, бо вона в кредит візьме зачіску і віддасть через пару років!

Раптом крикнула вона моєму майстру. Я почервоніла і не знала, куди подіти себе від сорому. Та молода приємна майстриня раптом відповіла:

– Це наш улюблений постійний клієнт, яка лишає ще й до того завжди гарно “на чай” – і підморгнула мені. Але увага всього залу вже була прикута лише до мого крісла.

– Пані, вибачте, але я краща студентка провідного юридичного вишу. І через півроку буду проходити практику в антикорупційному бюро з питань розтрати державного бюджету депутатами Верховної Ради. То ж вирішила вивчити контингент, з яким невдовзі доведеться працювати. А стипендії мені цілком вистачає на гідне життя і спокійний сон вночі.

Жінка хмикнула зверхньо після гулу насмішки, що піднявся у залі і вилетіла з високо піднятною головою з салону, а я показала, що високий матеріальний статус ще не привід принижувати інших людей і з прекрасною зачіскою і бонусною карткою щаслива пішла на вечірку до друзів.

Оцініть статтю
Достойна відповідь охоронниці магазину